FASON ÜRETİM NEDİR?

Fason üretim yapan firmalar, fason üretim nedir? diye merak edilirken, son yıllarda en çok tercih edilen firmalardan biri olmuştur. Üretim tesisi açmak için gerekli izinler, üretim yapabilmek için gereken makine, ekipman ve personel maliyetlerinin yüksek olması bir çok firmanın fason üreticiler ile çalışmasına yol açmaktadır. Öyle görünüyor ki her geçen gün fason üretim daha da popüler hale gelecektir. Bu durum avantajlarla beraber bazı olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir.

Fason Üretim Nedir Nasıl Yapılır?

Fason üretim: Marka sahibi olan, üretim için gerekli koşulları sağlamayan veya aldığı siparişin büyüklüğü sebebiyle o an için üretim imkanı bulunmayan firmaların, farklı üretici firmalar ile kendi ürününü ürettirmesi işlemine verilen isimdir. Üretimin yapılabilmesi için iki firma arasında fason imalat sözleşmesi imzalanması gerekmektedir. Bu işlem tarafı da yasal olarak güvence altına almaktadır. Sözleşmede belirtilen şartlar karşılıklı olarak yerine getirilmek zorundadır. Aksi halde oluşabilecek mağduriyetler sözleşmede belirtilen koşullarda taraflardan rücu edilmektedir. Heni İstanbul Deterjan Fabrikası ile çalışarak markanıza özel ürün imalatı yaptırabilirsiniz.

fason deterjan üretimi

Fason İmalat En Çok Hangi Sektörde?

Tekstil sektörü başta olmak üzere en çok fason üretimin tercih edildiği sektörler; temizlik, kozmetik, ilaç, gıda, elektronik ve otomotivdir. Marka sahibi firmaların üretim yatırımı yapmadan kendi markalarıyla üretim yaptırmalarına olanak sağlamaktadır. Özellikle ucuz iş gücünün olduğu ülkelerde tercih edilmektedir. Türkiye bu yönüyle başta Avrupa ülkeleri olmak üzere bir çok ülke tarafından tercih edilmektedir.

fason imalat, fason üretim yapan firmalar

Fason Üretim Yapan Firmalar

Fason üretim yapan firmaların yerine getirmesi gereken sorumluluklar bulunmaktadır. Bu sorumluluklar fason üretim sözleşmesi ile belirlenmektedir. Üretim alt yapısı bulunmayan ve marka sahibi olan firmaların sıklıkla tercih ettiği fason imalat yapan firmalar üretim hatlarını, fason imalat talep eden firmalar için kullanmaktadırlar. Heni olarak müşterilerimize fason dolum hizmeti vermekteyiz. Üretim hatlarımız fason deterjan üretimi, fason şampuan üretimi, fason krem üretimi, fason kozmetik üretimi ve fason parfüm üretimi için uygundur.

fason üretim yapan firmalar

Fason Üretim Yaptırmak İsteyenler

Fason imalat yaptırmak isteyenler öncelikle ürettirmek istedikleri ürüne uygun bir üretim tesisi bulmak durumundadırlar. Bazı fabrikalar sadece temizlik ürünü imal ederken bazıları da sadece kozmetik ürün imalatı yapmaktadır. Heni Kozmetik Kimya hem kozmetik üretimi hem de temizlik ürünleri üretimi yapmaktadır. Bu sebeple fason imalat yaptırmak isteyenler Heni üretim tesislerini tercih ederek operasyonel maliyetlerini azaltmaktadırlar.

Bunun yanı sıra deterjan üretimi ve parfüm üretimi de yapmakta olan şirketimiz, müşterilerinin memnun kalacağı profesyonel çözümler sunmaktadır.

fason üretim yapan firmalar

Fason Üretim Yaptırmak İçin Gerekli Belgeler

Fason imalat yaptırmak isteyen ya da yapacak taraf gerekli sertifikalar ve belgelere sahip olmalıdır. Fakat bu belgeler işletmelerin farklı sektörler üzerinde çalışıyor olması ile sertifika ve belge çeşitleri de farklı olabilmektedir. Fason imalat yapacağınız ya da fason imalat yaptıracağınız işletmenin güvenilir imalat ya da güvenilir iş yapacağından olmanız gerekmektedir. Fason imalat gerçekleştikten sonra ürünleri satışa sunmanız mümkündür. Fason imalat yaptırmak için gerekli olan belgeler her sektöre göre farklılık göstermektedir. Bu sebeple daha teknik ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.

Sosyal medya hesaplarımız : https://www.facebook.com/henicomtr

Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Üretim ve İhracatı Konusunda Profesyonel Çözümler İçin Buradayız.

Fason Üretim Nedir? SSS

Fason üretim nedir?

Fason üretim, bir şirketin üretim ihtiyacını karşılamak için üretimi başka bir şirkete (fason üretici) dışarıdan yaptırması işlemidir. Bu sayede şirket, kendi tesisleri yerine başka bir üretici tarafından ürünleri ürettirir.

Fason üretimin avantajları nelerdir?

Fason üretimin avantajları şunlardır: Daha düşük maliyetler, uzmanlık alanlarında kaliteli üretim, kendi tesislerinde yapamayacakları işleri yaptırma imkanı, hızlı üretim süreçleri, esneklik ve daha fazla odaklanma olanağı sağlar.

Fason üretim nasıl işler?

Bir şirket, üretim süreçlerini ve maliyetlerini azaltmak, uzmanlık gerektiren işleri uzman bir üreticiye yaptırmak veya zaman kazanmak amacıyla fason üretimi tercih eder. Şirket, anlaşma sağladığı fason üreticiye ürün tasarımı ve özelliklerini verir, ardından üretici bu tasarıma uygun olarak ürünleri kendi tesislerinde üretir ve şirkete teslim eder.

Fason üretimin dezavantajları nelerdir?

Fason üretimin dezavantajları şunlardır: Kontrolün azalması, üretim sürecinde karşılaşılan sorunların etkisi, tedarikçiye bağımlılık, gizlilik ve fikri mülkiyet endişeleri, iletişim zorlukları ve uzaklık nedeniyle lojistik zorluklar olabilir.

5/5 - (51 votes)

11 thoughts on “Fason Üretim”

 1. Good day!

  My mane is Olha

  I represent a retail company with a network of 11 stores and the largest Instagram store in Ukraine, would like to express our interest in partnering with you.

 2. Hello,
  We are an Israeli company that produces cleaning and disinfecting materials for the food industry and the institutional market. We are interested in odors for our cleaning agents.
  We also produce wet wipes and are interested in long-lasting odors.
  I would be happy to check the possibility of cooperation with you.
  Best regards,
  Ran Shahar

 3. Dear Sir!
  We found information about Your Company on the Internet
  We are a group from Ukraine and now partially localized in Georgia.
  Our goal are to organize the supply of liquid household chemicals to the EU under our own private label.
  Your Company produces excellent products and we offer the cooperation.
  We are interested of the possibility of contract-manufacturing of household chemicals under our own brand at Your Company.
  We will be very grateful if You tell us Your terms of partnership.
  With best wishes, Project Manager Yurii

 4. Iyi gunler,
  Sizlere Miami Florida’dan ulasim sagliyorum. ABD’de faaliyete gececek olan bir firmanin ithalat-ihracat danismanligini yapmaktayim. Kendileri sac bakim yagi, vucut yagi/balm, lip balm olacak şekilde kozmetik ürünler ve farkli koku ve esanslarda olacak sekilde cam kavanozlarda mum gibi ürünlerin ithalatını yapıp, e-ticaret üzerinden satışını gerçekleştirmek istemektedirler. Urunlerin ithalat-ihracata uygun ve sertifikali olmasi zaruridir. Bana olumlu-olumsuz geri donus yaparsaniz sevinirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara