PARFÜM ÜRETİMİ

Parfüm üretimi yapan firmalar; üretimini yapmış oldukları parfümlerin ürün içeriğini Sağlık Bakanlığı’na bildirerek UTS yani “Ürün Takip Sistemi” ne kaydını yaptırmak zorundadır. Ayrıca GMP ve ISO kalite belgeleri ile üretilen parfümlerin ihracatı da mümkündür. Toptan parfüm satın almak, fason parfüm üretimi yaptırmak ve parfüm ihracatı konusunda destek almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

scentora erkek parfümleri üreticileri
Erkek Parfümü Üretimi
scentora kadın parfümü üreticileri
Kadın Parfümü Üretimi
scentora oda kokusu üreticileri
Oda Kokusu Üretimi

Türkiye Parfüm Üreticileri

Türkiye parfüm üreticileri konusunda oldukça zengin bir ülkedir. Kozmetik üretimi yapan firmaların birçoğu parfüm üretimi de yapmaktadır. Heni Kozmetik Kimya olarak Türkiye parfüm üreticileri arasında faaliyet göstermekteyiz. Scentora markası ile ürettiğimiz erkek parfümleri, kadın parfümleri ve oda parfümleri ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

İstanbul parfüm üreticileri

Birçok alanda olduğu gibi İstanbul parfüm üreticileri konusunda da diğer şehirlere göre ön sırada gelmektedir. Bunun en büyük sebebi parfüm üretimi yapan firmalar ın İstanbul’da yoğunlaşmış olmasıdır. Bu durum İstanbul’u tercih sebebi yapmaktadır. Scentora parfümleri ile tanıştınız mı? Açık parfüm satan firmalar arasında lider konumda olan Scentora marka ürünlerin toptan satış ve ihracatını yapabilirsiniz.

Türk parfüm markaları

Türk parfüm markaları dünya pazarında önemli bir yere sahiptir. Parfüm üreticileri tarafından üretilen parfümler dünyanın her yerinde büyük beğeni ile karşılanmaktadır. Özellikle ambalaj tasarımı ve etkileyici kokuları ile türk parfüm markaları fark yatratmaya devam etmektedir. Sizler de bu piyasada Scentora markası ile satış yapabilirsiniz. Detaylar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca parfüm üretimi kapsamında üretimini yapmış olduğumuz ürünler aşağıda listelenmiştir.

Parfüm Üretimi Kapsamındaki Ürünlerimiz

Çamaşır Parfümü

Room fragrances manufacturer turkey
Çamaşırlarınızın her zaman ferah ve hoş kokması için Scentora çamaşır parfümleri.

Oto Parfümü

auto perfume manufacturer turkey
Araçlardaki kötü kokulardan kurtulmak ve keyifli yolculuklar için oto parfümü.

Oda Parfümü

Scentora ortam kokuları ile havanız değişsin. Etkileyici kokular ve şık tasarımlarla.

Erkek / Kadın Parfümü

Kalıcı parfümler ile gün boyu temizlik ve ferahlık hissedeceksiniz.

Fason Parfüm Üretimi

Fason üretim; kendi bünyesinde üretim imkânı bulunmayan firmaların üretim yapan firmalar ile sözleşme yaparak kendi markalarına bir diğer adı “private label” olan üretim şekliyle hizmet almasıdır.

Fason parfüm üretimi ise fason üretim yapan firmaların kendi markasına parfüm ürettirmek isteyenlerin, sosyal medya fenomenlerinin, zincir marketlerin, ünlülerin, bakım merkezlerinin, otellerin ve daha birçok kesimin tercih ettiği üretim şeklidir. Fason üretim sözleşmesi ile parfüm üretiminin tüm detayları belirtilir. Parfümün kalitesi, kalıcılığı ve ambalaj şekli alıcı firma tarafından belirlenir.

Fason Parfüm Üretimi: Kokularınızı Özgün Hale Getirin

Parfüm, kişisel stilin ve kimliğin bir ifadesidir ve bu nedenle özgün bir koku bulmak, önemlidir. Fason parfüm üretimi, kendi parfümünüzü özelleştirmenin harika bir yolunu sunar ve benzersiz bir koku deneyimi yaratmanıza olanak tanır.

Fason parfüm üretimi, özel kokuların ve markaların yaratılmasına olanak tanır. Kişisel tarzınızı yansıtan ve benzersiz bir koku deneyimi sunan özgün parfümler oluşturabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bize başvurun ve koku yolculuğunuza başlayın.

turkey Room fragrances manufacturer, air freshener producer turkey, air freshener contract manufacturer turkey

Fason Parfüm Fiyatları

Parfüm üretimi yapan firma, fason üretim sözleşmesinde belirtilen niteliklere göre üretim yapmak zorundadır. Ürünle ilgili tüm teknik detay ve yasal sorumluluk üretim yaptırmak isteyen firmaya aittir. Bu sebeple sözleşmede belirtilen şartlara göre üretim planı hazırlanır ve maliyetler belirlenir.

Üretim için gerekli olan tüm malzemelerin fiyatı çıkarılır. Tüm bu maliyetler fason parfüm fiyatları için belirleyici olan en büyük etkendir. Ayrıca hizmet bedeli ve yasal prosedürler için gerekli olan ücretler dâhil edilerek fason parfüm fiyatları belirlenmektedir.

Parfüm Dışındaki Üretim Hizmetlerimiz

Parfüm Üretim Maliyeti

Parfüm üretiminde gerekli olan hammadde, şişe, etiket ve koli gibi maliyetlerin belirlenmesi ile parfüm üretim maliyeti hesaplanabilir. Fason parfüm üretimi hizmet bedeli sipariş özelliklerine göre değişmektedir. Bu sebeple sabit fiyat listesi bulunmamaktadır.

Parfüm Üretim Maliyeti: Kokuların Arkasındaki Rakamlar

Parfüm, birçok insanın günlük yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır ve birçok farklı koku seçeneği sunar. Ancak, bir parfümün arkasındaki süreç ve maliyetleri ne kadar biliniyor? İşte parfüm üretim maliyeti hakkında bilmeniz gerekenler.

Parfüm Üretimi Karmaşıktır

Parfüm üretimi, karmaşık ve titiz bir süreçtir. Her bir parfümün kendine özgü bir koku profilini ve kalitesini koruması gerekmektedir. İşte bu sürecin bazı önemli maliyet faktörleri:

 1. Esanslar ve Hammaddeler: Parfümler, esanslar ve hammaddeler kullanılarak oluşturulur. Kaliteli ve nadir esanslar, parfümün maliyetini belirleyen büyük bir faktördür.
 2. Formülasyon ve Tasarım: Parfümün tasarımı ve formülasyonu, deneyimli bir parfümör tarafından yapılır ve bu hizmetin maliyeti vardır.
 3. Üretim ve Ambalaj: Parfümün büyük miktarlarda üretimi, profesyonel bir tesis gerektirir. Ayrıca, özel ambalaj ve şişe tasarımı da ekstra maliyetler getirir.
 4. Kalite Kontrol: Parfümün kalitesinin korunması ve istenmeyen değişikliklerin önlenmesi için kalite kontrol süreci vardır.
 5. Markalaşma ve Pazarlama: Bir parfümün tanıtımı ve pazarlanması da maliyetlidir. Reklam kampanyaları, tanıtım etkinlikleri ve ambalajın tasarımı burada rol oynar.

Bu konuda ücretsiz danışmak hizmeti vermekteyiz. Fason üretim yaptırmak için info@heni.com.tr mail atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Parfüm Üretimi Yapan Firmalar SSS

Türk Malı Parfüm Markaları neden tercih edilmektedir?

Parfümün ilk üretimi milattan önceki yıllara dayanmaktadır. İnsanların kötü kokuları saklamak için kullandıkları parfümlere her zaman ihtiyaç duyulmuştur. Bu sebeple tüketimi de oldukça fazladır. Türk Malı Parfüm Markaları ise dünya pazarında önemli bir yere sahiptir. Birçok üretici parfümleri ürettikten sonra yurt dışına ihraç etmektedir. Ülkemizde üretilen parfümler oldukça kalitelidir. Yurt dışındaki ithalat şirketlerinin Türk malı parfüm markalarını tercih etmesinin en büyük sebebi kaliteli ve uygun fiyatlı parfümlere sahip olabilmeleridir.

Fason deodorant Üretimi yapıyor musunuz?

Heni Kozmetik Kimya sanayi olarak Scentora markası ile parfüm üretimi, roll on üretimi, oda parfümü üretimi ve deodorant üretimi yapmaktayız. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda fason deodorant üretimi yapmaktayız. Beylikdüzü İstanbul konumunda bulunan şirket genel merkezimize gelerek deodorant üretimi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Parfüm Fabrikası Kurmak maliyetli midir?

Parfüm üretimi yapmak isteyen kişi ve kurumlar gerekli izin ve mali gereklilikleri yerine getirdikten sonra faaliyet gösterebilirler. Parfüm fabrikası kurmak için fikrinizi projelendirmeniz gerekmektedir. Projede belirlenen üretim alanına uygun olarak, depolama, sevkiyat ve yönetim alanları da hesap edilerek fabrika yeri belirlenmelidir.

Gerekli izinlerin alınması, üretim ekipmanlarının temin edilmesi, parfüm üretimi için gerekli olan hammaddelerin temin edilmesi, üretim yapacak personelin istihdamı ve eğitimi, koli, etiket, şişe ve kapakların temin edilmesi gerekmektedir.
Bu sebeplerle parfüm fabrikası kurmak maliyetli bir girişimdir. Bu maliyeti karşılamak sizin için zor olacaksa ilk aşamada fason parfüm üretimi hakkında bilgi almanızı tavsiye etmekteyiz.

Parfüm üretimi için gerekli belgeler nelerdir?

Türkiye’de parfüm üretimi yapmak için öncelikle gmp ve iso üretim standartlarını sağlamanız gerekmektedir. Parfüm üretimi kozmetik ürün grubuna girdiği için ürünlerinizin uts kaydı olmak zorundadır. Aksi halde kaçak ve yasa dışı üretim yapmış olursunuz. Bu sebeple sağlık bakanlığı ve bağlı kuruluşlarından üretim izni almanız gerekmektedir.

Parfüm yaptırmak istiyorum ne yapmalıyım?

Parfüm yurt içinde ve yurt dışında oldukça fazla talep edilen bir üründür. Özellikle girişimciler için parfüm pazarı çok heyecan vericidir. Çünkü özel bir şişe tasarımı, göz alıcı bir etiket ve etkileyici bir koku sizin dünyanın en çok tüketilen ve talep gören parfüm markası haline getirebilir.

Bu Pazar ilginizi çekiyor ve siz de parfüm satışı yapmak istiyorsanız öncelikle üretim şekline karar vermelisiniz. Parfüm fabrikası kurmak, toptan parfüm satın almak veya fason parfüm üretimi yapan firmalar ile çalışmak seçenekleriniz arasındadır. Bütçenize uygun olan üretim şeklini belirleyip işlemleri biran önce başlatabilirsiniz.

Butik parfüm üretimi tercih edilebilir mi?

Parfüm üretimi yapmak isteyenler ilk etapta butik parfüm üretimi konusuna araştırabilirler. Çünkü hobi olarak parfüm üretimi yapabilir sonrasında belirli bir portföy oluşturduktan sonra profesyonel olarak da parfüm üretimi yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin parfüm satışı konusundaki beklentileriniz ve başlangıç sermayenizle ilgili bir durumdur.

Sosyal medya hesaplarımız : https://www.facebook.com/henicomtr

Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Üretim ve İhracatı Konusunda Profesyonel Çözümler İçin Buradayız.

5/5 - (71 votes)

9 thoughts on “Parfüm Üretimi Yapan Firmalar”

 1. MERHABA ÜRÜNLERİNİZİ AZERBAYCANDA SATICISI OLMAK İSTİYORUZ KONUYLA ALAKALI BİZİMLE İRTİBATA GEÇİNİZ LÜTFEN.
  MÜRSEL ***
  TC MOBİL: + 90 554 ***
  AZ MOBİL: + 99 455 ***
  WP: +90 541 ***

 2. Merhaba,
  Ben Promat Basım-Ambalaj A.Ş. Satış- pazarlama biriminden S*** Ö***. Kozmetik ambalajı hususunda sizlerle iletişime geçmek ve firmamızı tanıtmak istiyorum. İletişim bilgilerim aşağıdadır.

  Mail adresi: ****@promat.com.tr
  GSM.No: 05** *** ** **

  Şimdiden teşekkür ederek geri dönüşünüzü bekler ve iyi çalışmalar dilerim.

 3. Ürünlerinizin kapak imalatını bizlerden tedarik edebilirsiniz isterseniz yukselkalip olarak sizinle çalışmaktan memnuniyet duyarız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara